13. 12. 2019

Realitní fond- investice do nemovitostí

Jeden ze způsobů, jak investovat do nemovitostí aniž byste je museli vlastnit

Řada lidí zhodnocuje své finance prostřednictvím investice do nemovitostí. Obvykle si koupí menší byt k pronájmu, ovšem ne všichni si mohou dovolit zakoupit další nemovitost nebo nemohou či nechtějí věnovat čas správě takové nemovitosti. Týká se vás některý z těchto případů? Přesto vás investice do nemovitostí láká? Pak by vás mohly zajímat realitní fondy.

Jak realitní fondy fungují?

Princip je velmi jednoduchý – realitní fond investuje prostředky svých investorů, případně doplněné úvěrem, do nákupu výhodných nemovitostí, které pronajímá a spravuje, a investoři profitují z výnosů z pronájmu a ze zhodnocování nemovitosti na trhu. V současnosti můžete mít z realitního fondu výnos v rozmezí 2-5 % ročně.

V čem je investice do realitního fondu výhodná?

Nákup vlastní nemovitosti je administrativně poměrně náročná záležitost, vyžaduje dostatek peněz (nebo vyřizování hypotečního úvěru) a času, je třeba věnovat se nájemním smlouvám a výběru nájemníků, práci si vyžádá i správa nemovitosti. Investováním do realitního fondu se těmto záležitostem vyhnete. Díky realitním fondům se můžete podílet na velkých projektech (fondy se většinou zaměřují na nákup velkých kancelářských a obchodních center, logistických areálů či nákupních parků), takže zhodnocení je vyšší a pro vás bez práce.

Pro koho jsou realitní fondy vhodné?

Pro každého. Existuje řada realitních fondů zaměřených na běžného klienta. Realitní fondy jsou otevřené i drobným investorům – minimální částka investic totiž začíná již na 500 Kč. Ani není třeba mít zkušenosti s investováním.

Pojí se s realitními fondy nějaké nevýhody?

Je třeba počítat se vstupním poplatkem. Jinak tato investice nese rizika jako jakákoliv jiná – pro jejich minimalizaci je dobré se o fondech informovat, zajímat se o to, do jakých nemovitostí investují, v jakých lokalitách či jaké mají úvěry.

S orientací v této problematice vám mohu pomoci. V současné době spolupracuji s vybranými realitními fondy, které mají ve svém portfoliu nemovitosti napříč celou ČR.

Chcete mít přehled o tom, jaké jsou aktuální úrokové sazby a co nového se na finančním trhu děje nebo připravuje?

Jednou za měsíc posílám všem přihlášeným report z toho nejdůležitělšího, co se na trhu s hypotékami stalo, co se chystá a jaký bude další vývoj. Pokud vás tyto informace zajímají, přihlaste svůj email do příští rozesílky:

„Jsem hypoteční a finanční makléř. Umím vám pomoci s vyřízením financování vlastního bydlení i nákupu nemovitosti na investici, vyhledáním nemovitosti, tvorbou finanční rezervy a zajištěním.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram