Hypoteční kalkulačka

Přehled aktuálních úrokových sazeb na jednom místě...

Zde si můžete spočítat výši splátky hypotéky a porovnat aktuální nabídky jednotlivých bank. Stačí vyplnit zadání do kalkulačky jako je výše požadovaného úvěru, cenu nemovitosti, dobu splatnosti úvěru a fixaci úrokové sazby. Všechny uvedené úrokové sazby u jednotlivých bank jsou úrokové sazby vyhlašované, které pravidleně aktualizuji. Porovnat můžete úrokovou sazbu bez sjednaného pojištění schopnosti splácet i s tímto pojištěním.

Jaký význam má pojištění schopnosti splácet najdete v tomto článku.

Sazba uvedená u kalkulace MŠ je ta, kterou mohu pro své klienty zajistit. Úrokové sazby byly naposled aktualizované 8.3.2024 ve 10:00 (sníženy sazby pro 3letý fix a úprava sazeb pro refinancování; odstraněny dlouhé fixace nad 5let a přidáno srovnání sazeb pro 2letý fix).

Refinancování od 4,79% p.a
Nová hypotéka od 5,09% p.a.
Americká hypotéka od 5,69% p.a.

Hypotéky v EUR od 2,6% p.a.
Zvýhodněné překlenovací úvěry (SFŽP) 3,19% p.a.

*jedná se o orientační přehled, při finální nabídce obdržíte RPSN v předsmluvních informacích od banky

**MŠ (Martina Škarydková) zde nevystupuji jako banka, nýbrž vázaný zástupce dle zákona o spotřebitelském úvěru. Uvedená sazba u kalkulace je ta, kterou mou pro své klienty zajistit.

Výstup ze srovnávače sazeb hypoték není nabídkou nebo příslibem smlouvy a ani není radou podle zákona č. 257/2016 Sb. Propočet je indikativní, při výpočtu byly zohledněny vámi zadané údaje. Výsledky vycházejí z dat, která nám poskytly pouze zde uvedené banky.

Výše RPSN a měsíční splátka mají pouze informativní povahu a vycházejí z předpokladů uvedených v reprezentativním příkladu. Služby hypotečního specialisty jsou bezplatné, a proto do propočtu RPSN nevstupuje žádná odměna za zprostředkování úvěru. Konečná výše RPSN přesně odpovídající podmínkám konkrétní zvolené banky bude uvedena v předsmluvních informacích, které obdržíte před podpisem smlouvy o úvěru. Konečné schválení úvěru je vždy v pravomoci banky, která může v procesu zpracování úvěru změnit příslušnou úrokovou sazbu či další parametry úvěru.

Reprezentativní příklad průměrné hypotéky zprostředkované Martinou Škarydkovou: Výše úvěru 3.500.000,- Kč se splatností 30 let (360 splátek), s pevnou roční úrokovou sazbou 2,39 %. Výše měsíční splátky 13.656,- Kč. Orientační poplatek za odhad ceny nemovitosti: 0,- Kč. Správní poplatek za návrh na vklad zástavního práva 2.000,- Kč. Správní poplatek za výmaz zástavního práva při ukončení úvěru 2.000,- Kč. RPSN (roční procentní sazba nákladů) je 2,43 % p.a. a celkové splatná částka činí 4.906.672,- Kč (za předpokladu, že po celou dobu splatnosti úvěru bude stejná úroková sazba). Hypoteční úvěr musí být zajištěn zástavním právem k nemovitosti.

phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram