16. 4. 2018

Nejčastější mýty o investování

Svým klientům umím pomoci i se zhodnocením jejich úspor nebo úspory efektivně vytvořit.

Když se zeptám svých klientů, co od investice očekávají nebo jaká je jejich představa o tom, co by investice kromě výnosu měla splňovat, setkávám se zpravidla s těmito názory:

Chci jistou investici

Vždy vysvětluji, že nic takového bohužel neexistuje. Existují pouze dvě jistoty, a to daně a smrt (B. Franklin), ale ty s investicí nesouvisí. U investice vždy platí- chcete-li co nejvyšší zhodnocení, musíte počítat s rizikem. Ani státní dluhopis vám nemusí poskytnout 100% jistotu návratnosti.

Existují pouze dvě jistoty, a to daně a smrt (B. Franklin)

Akcie dlouhodobě jen rostou

Kolísání trhů ovlivňuje spousta ekonomických, politických i přírodních vlivů a nelze tedy s jistotou potvrdit a ani očekávat, že například dlouhodobý investiční horizont bude zárukou výnosu. V tomto případ doporučuji spíše rozložení akciového portfolia do různých regionů, pravidelné než jednorázové investování nebo investování právě při poklesech trhů.

Čím více fondů v portfoliu, tím lépe

Rozložení portfolia je jistě výborná strategie, ale není tak důležité kolik fondů v porfoliu máte, ale jak jsou navzájem na sobě závislé. Pokud budete mít portfolio sestaveno z fondů zaměřených na velké a malé firmy v Evropě, italské akcie a firmy v eurozóně, pak jde o přediverzikovanost a pokud Evropu, jako region potká nízký hospodářský  růst, zažijí všechny vaše investice pokles.

Tento fond vydělal v minulém roce nejvíc a proto je nejlepší

Je to asi nejčastější omyl obzvláště, pokud je konkrétní úspěch fondů medializován. Je potřeba si uvědomit, že minulé výsledky  nejsou zárukou výsledků budoucích.


UVAŽUJETE-LI O TVORBĚ REZERVY A NEJSTE SI JISTÍ, KTERÝ PRODUKT ZVOLIT, NAPIŠTĚ MI DO ZPRÁVY nebo mi zavolejte, ráda vám představím možnosti.

Chcete mít přehled o tom, jaké jsou aktuální úrokové sazby a co nového se na finančním trhu děje nebo připravuje?

Jednou za měsíc posílám všem přihlášeným report z toho nejdůležitělšího, co se na trhu s hypotékami stalo, co se chystá a jaký bude další vývoj. Pokud vás tyto informace zajímají, přihlaste svůj email do příští rozesílky:

„Jsem hypoteční a finanční makléř. Umím vám pomoci s vyřízením financování vlastního bydlení i nákupu nemovitosti na investici, vyhledáním nemovitosti, tvorbou finanční rezervy a zajištěním.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram