26. 9. 2018

100% Financování kupní ceny

Stoprocentní financování kupní ceny

již žádná banka v rámci jediné úvěrové smlouvy neumí- resp. dle nařízení ČNB takové hypotéky již nesmí poskytovat. Výjimkou je pouze situace, kdy máte možnost poskytnou do tzv. dozástavy další nemovitost a tím zvýšit celkovou hodnotu zástavy.

Převážná většina klientů ovšem možnost dozástavy nemá, proto dofinancování koupě do 100% kupní ceny řešíme tzv. nezajištěným překlenovacím úvěrem ze stavebního spoření. Takový úvěr je možné poskytnout až do výše 1.000.000,-; nejčastěji se takový úvěr pohybuje do 500tis až 700tis.

Samozřejmě, že takové praktiky, podotýkám, že legální, se ČNB nelíbí a proto přišla s nařízením, že každá banka si musí hlídat u svých klientů tzv. DSTI a DTI. O této problematice jsem psala v jiném příspěvku, který si můžete pročíst v článku Co byste měli vědět o hypotečním úvěru.

Dofinancování jinými zdroji

Některé banky přistoupili ke změně své metodiky poskytování hypotečních úvěrů a začali požadovat tzv. prokazování způsobu doúhrady kupní ceny. Pokud na úhradu kupní ceny nad rámec hypotečního úvěru využijete i dalšího úvěru, je vám tato budoucí splátka dofinancování zahrnutá do splátkových výdajů a to v některých případech může být problém, protože vám pak nemusí vyjít volné prostředky a hypoteční banka vám pak úvěr buď neposkytne nebo vám sníží maximální možnou výši hypotéky.

Některé banky dofinancování do kupní ceny nepovolují nebo jen za určitých podmínek. Pokud potřebujete pomoci s návrhem financování, stačí mi pouze naspat nebo zavolat.

Chcete mít přehled o tom, jaké jsou aktuální úrokové sazby a co nového se na finančním trhu děje nebo připravuje?

Jednou za měsíc posílám všem přihlášeným report z toho nejdůležitělšího, co se na trhu s hypotékami stalo, co se chystá a jaký bude další vývoj. Pokud vás tyto informace zajímají, přihlaste svůj email do příští rozesílky:

„Jsem hypoteční a finanční makléř. Umím vám pomoci s vyřízením financování vlastního bydlení i nákupu nemovitosti na investici, vyhledáním nemovitosti, tvorbou finanční rezervy a zajištěním.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram