10. 10. 2021

Víte, jak pro vás pracuji při vyřízení hypotéky?

Věděli jste, že za mé služby hypotečního poradce nic neplatíte? A víte také, co vše pro vás jako hypoteční poradce zařizuji? Pokud si ani u jedné otázky nejste jistí, jak to vlastně je, níže v článku jsem vše sepsala.

O hypoteční úvěry je v posledních letech velký zájem a to jak z řad investorů do nájemního bydlení, tak i občanů pořizujících si vlastní bydlení.

Vyřízení hypotéky je pro většinu klientů poměrně složitý administrativní úkon, který je také náročný na čas i peníze. Při své práci se vám snažím celý tento proces co nejvíce zpříjemnit a vyřízení úvěru zjednodušit.

Jak tedy spolupráce probíhá?

1. Informace

Při našem prvním kontaktu se vás zeptám na několik základních informací, které, pro posouzení vašich úvěrových možností, potřebuji znát. Především tedy, zda se chystáte nemovitost koupit, stavět, rekonstruovat případně zda potřebuje současný úvěr refinancovat. Další důležitou informací je vaše finanční situace – tedy jaké jsou vaše čisté měsíční příjmy, výše splátkových výdajů a výše aktuálních finančních závazků (zůstatků ke splacení) a váš rodinný stav a ročník narození.

Nemusíte mít obavy mi tyto citlivé informace sdělit – jsem vázána mlčenlivostí a nemohu (a ani by mi to má čest nedovolila) tyto informace použít pro jiný účel, než pro jaký jste mi je poskytli.

Na základě těchto informací vám následně vyberu takovou banku, kde bude možné váš záměr nejlépe realizovatelný současně za co možná nejlepších podmínek.

„Zastupuji vás, ne banky“

2. Návrh financování

Na základě poskytnutých informací pro vás vyberu z nabídek bank tu nejvhodnější a do emailu  vám pošlu kalkulaci hypotéky včetně všech informací. Tedy budete přesně vědět, jaké podklady jsou pro vyřízení úvěru potřeba, jak dlouho bude schvalování přibližně trvat a jaký bude následovat postup v průběhu zpracování žádosti o úvěr a po schválení úvěru.

3. O co se postarám

Mojí prioritou je co nejvíce vám ušetřit čas a proto hodně věcí dělám na pozadí celého procesu tak, abych vás co nejméně vyrušovala.

Co vše za vás zajišťuji (jen pro představu, kolik běžně jednotlivé úkony stojí, pokud byste je museli vyřizovat sami jsou uvedeny v závorce):

 • skoring úvěrové žádosti v bance
 • zajištění garance úrokové sazby v bance
 • objednávám odhad financované nemovitosti (ušetříte tak od 2.500 – 5.000,-)
 • stahuji list vlastnictví z katastru a případně i původní nabývací titul (je-li potřeba) anebo prohlášení vlastníka v případě zadání online odhadu pro určení podlahové plochy jednotky ( ušetříte tak 100,- až 1.500,- podle počtu stran)
 • komunikuji s realitním makléřem a zajišťuji součinnosti při sepsání návrhu kupní smlouvy, případně i smlouvy o advokátní úschově kupní ceny tak, aby ještě před tím, než je odešleme do banky, odpovídala jejím požadavkům a nemusely se tak dodatečně opravovat (ušetříte tak čas notáře/právníka cca 2tis/hodina)
 • zajišťuji vyřízení bankovní úschovy kupní ceny (pokud není k dispozici advokátní úschova); ušetříte tak za běžnou cenu v bance od 4.000,- až 20.000,- podle výše schované částky (úschovu jsem zpravidla schopná zajistit se slevou anebo zdarma).
 • zjišťuji povodňovou zónu lokality, kde se daná nemovitost nachází, abychom předešli případným komplikacím
 • dle potřeby zajišťuji navíc konverzi zástavních smluv a jejich odeslání na katastrální úřad (podle počtu stran ušetříte zpravidla 150,- až 300,-)
 • pojištění nemovitosti, aby bylo možné hypotéku čerpat a aby vy jste měli svůj majetek pokrytý pro případ škod (pojištění máte ode mě vždy s obchodní slevou 20-30%; úspora je tak 300-1500,- na pojistném ročně).

Díky datové schránce a časovým razítkům k dokumentům jsem schopná v některých případech velmi zefektivnit komunikaci s katastrálním úřadem ohledně podání návrhu na vklad zástavního práva, což jistě oceníte v případech, kdy již hoří termín na zaplacení kupní ceny.

Vše, co v rámci mé služby pro vás dělám, je ZDARMA- NIC VÁM NEÚČTUJI! Odměnou od vás je mi vaše reference a i to, že moje služby doporučíte.

4. Schválení úvěru a návrh smluvní dokumentace

Jakmile je úvěr schválen, ihned vás o tom informuji. Návrh smluvní dokumentace vám následně posílám do emailu, abyste měli čas si ji v klidu počíst a připravit si případné otázky. Než přejdeme k podpisu smlouvy, ještě ji s vámi projdu – osobně nebo přes videohovor.

5. Zaplacení kupní ceny

Podpisem úvěrové smlouvy však administrativa ještě nekončí- zbývá splnit podmínky k uvolnění úvěru k úhradě kupní ceny. Veškeré pokyny, které jsou potřeba ke splnění podmínek pro čerpání úvěru, ode mě dostáváte přehledně společně s úvěrovou smlouvou.


Napište mi váš dotaz

Na písemné dotazy odpovídám ještě tentýž den, nejpozději však do 24hodin v pracovních dnech.

+420 775 957 529


  [recaptcha]

  Chcete mít přehled o tom, jaké jsou aktuální úrokové sazby a co nového se na finančním trhu děje nebo připravuje?

  Jednou za měsíc posílám všem přihlášeným report z toho nejdůležitělšího, co se na trhu s hypotékami stalo, co se chystá a jaký bude další vývoj. Pokud vás tyto informace zajímají, přihlaste svůj email do příští rozesílky:

  „Jsem hypoteční a finanční makléř. Umím vám pomoci s vyřízením financování vlastního bydlení i nákupu nemovitosti na investici, vyhledáním nemovitosti, tvorbou finanční rezervy a zajištěním.“
  phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram