7. 6. 2019

Stavební spoření- přehled úroků

KTERÉ STAVEBNÍ SPOŘENÍ JE NEJLEPŠÍ?

Stavební spoření je bezpečný spořící produkt, který nabízí stabilní zhodnocení a státní příspěvek. Úroky z vkladů na spořicích účtech začínají alespoň u některých bank ožívat, ale stavební spořitelny zatím vyčkávají.

Výnos stavebního spoření je složen z úroku, případných bonusů a státního příspěvku. Snížen je naopak o poplatky za vedení a uzavření smlouvy Úrok u stavebních spořitelen je zatím bohužel tak nízký, že spořitelny raději uvádějí tzv. efektivní úrok, který právě zahrnuje i státní příspěvek. Jen tak se možné zhodnocení dostane nad inflaci.

Jak si stojí s úroky jednotlivé stavební spořitelny?


Modrá pyramida

MPSS uvádí efektivní zhodnocení 3,37 % při pravidelné roční úložce 20 tis. Kč se započítáním státního příspěvku i odečtení veškerých poplatků.

U dětského spoření Mopísek je efektivní zhodnocení díky nulové úhradě za uzavření smlouvy 3,76 %. Limitem je cílová částka 150 tis. Kč.

Z úrokového lístku se pak dozvíte, že základní sazba je 0,5 % a že k ní může získat dalších 0,5 % do naspořené sumy 300 tis. Kč, pokud ročně naspoříte alespoň 6 % cílové částky (platí pro všechny tarify).


Raiffeisen stavební spořitelna

RSTS uvádí efektivní zhodnocení až 3,6 % ročně.

Pro klienty, kteří do 31. 3. 2018 podají žádost o úvěr HYPOsplátka, připravila spořitelna možnost získání prémie 4 000 Kč, pokud včas začnou úvěr čerpat. Prémie ale podlého příjmové dani – 15 % z ní si vezme stát.


Stavební spořitelna České spořitelny

Buřinka uvádí efektivní zhodnocení až 3,4 %.

Jako bonus může klient SSČS získat slevu od některého ze smluvních partnerů spořitelny, mezi nimiž jsou dodavatelé téměř všeho, co je potřeba k rekonstrukci či výstavbě bydlení.


Wüstenrot – stavební spořitelna

WSTS uvádí u stavebního spoření ProSpoření efektivní zhodnocení až 3,95 %.

Zároveň k efektivní sazbě spořitelna započítává i úročení, které činí 0,5 % s možností získání bonusu dalších 0,7 %, pokud ročně naspoříte v rozmezí od 6 % do 9 % cílové částky a zároveň neuzavřete smlouvu o úvěru. Smlouva nesmí být předčasně ukončena.


A vyplatí se vůbec stavební spoření?

Stavební spořitelny uvádějí efektivní zhodnocení při spoření od 3,37 % do 3,95 %.

Při inflaci 2,5 % ročně tak přinese reálný výnos až od 0,87 % do 1,45 %. Toho ale dosáhnete pouze při splnění veškerých podmínek pro zvýhodnění a bonusy smluv – a navíc při optimálním průběhu spoření.

Hlavní díl zhodnocení představuje právě státní příspěvek. Smlouvu je proto optimální využívat 6 let. Po překročení této doby efektivní zhodnocení klesá.

Pro ty z vás, kteří vyžadují vysokou míru jistoty je stavební spoření jedno z nejlepších řešení uložení prostředků.

TIP!!  Pokud jste ale ochotni částečné riziko přijmout, nabízí se lepší formy zhodnocení peněz na srovnatelnou dobu!

Chcete mít stavební spoření bez poplatku za uzavření? Stačí když se mi ozvete.

Chcete mít přehled o tom, jaké jsou aktuální úrokové sazby a co nového se na finančním trhu děje nebo připravuje?

Jednou za měsíc posílám všem přihlášeným report z toho nejdůležitělšího, co se na trhu s hypotékami stalo, co se chystá a jaký bude další vývoj. Pokud vás tyto informace zajímají, přihlaste svůj email do příští rozesílky:

„Jsem hypoteční a finanční makléř. Umím vám pomoci s vyřízením financování vlastního bydlení i nákupu nemovitosti na investici, vyhledáním nemovitosti, tvorbou finanční rezervy a zajištěním.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram