15. 3. 2020

Vyřízení hypotéky z pohodlí domova?

7 jednoduchých kroků ke spokojenosti.

Celý proces sjednání hypotéky je celkem složitá alchymie. Výběr té správné banky, porovnávání nabídek, osobní návštěvy, a to ani nemluvím o získaných informacích, kterým velmi často není vůbec rozumět.

Určitě se shodneme na tom, že každá z těchto aktivit ubírá z našeho života mnoho drahocenných hodin.

Jestli se ale něčím vyznačuje moderní společnost, pak je to bezpochyby důraz na úsporu času. A zatímco v některých oborech to ve výsledku znamená horší výsledek, v bankovním sektoru je pro klienty naopak každá ušetřená vteřina darem z nebes. Určitě sami neznáte moc lidí, kteří si rádi vybírají dovolenou k tomu, aby celý den seděli v bance a řešili věci, ke kterým stejně jejich přítomnost není nutná.

Moc dobře vím, jak je těžké pouštět se do něčeho, o čem vlastně nic moc nevíte a jak je stresující nevědět, co přesně máte kdy udělat, zařídit a jaký to přinese výsledek. Také moc dobře znám ten pocit strachu, abyste neudělali špatné rozhodnutí.

Během celé mojí praxe mi pod ruku přišlo mnoho modelů online zpracování hypotéky a dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak vám s celým procesem vyřizování hypotečního úvěru pomoci natolik, abyste mohli svým přátelům říct, že vyřízení hypotéky byla pro vás hračka. 😊

Jak takové on-line vyřízení probíhá?

1. Krok – Objednávka hypotéky

Vyplníte objednávkový formulář, kde mi kromě osobních údajů, také jasně popíšete váš záměr. Každá maličkost může hrát zásadní roli a čím více toho budu o vás vědět, tím lepší nabídku ode mě dostanete.

2. Krok – Návrh financování

Do 24 hodin od obdržení vyplněného formuláře vám na e-mail odešlu návrh financování.

3. Krok – Podpis žádosti o hypotéku

Zde je nutný telefonický rozhovor, při kterém vám ráda zodpovím veškeré dotazy týkající se hypotéky. Hovor můžeme realizovat přes Skype, Messenger, Viber nebo WhatsApp.

Následně přejdeme k podpisu žádosti o hypoteční úvěr.

4. Krok – Vyřizování hypotéky

Po podpisu žádosti o hypotéku nechám zkontrolovat veškeré důležité registry a když budou v pořádku, pokračujeme dál. Na e-mail vám pošlu seznam všeho, co budu k vyřízení potřebovat.
Také vám pomohu při komunikaci s realitním makléřem. Ve chvíli, kdy mám kompletní podklady, předávám celou hypotéku k finálnímu schválení.

5. Krok – Kontrola úvěrové smlouvy

Po schválení vám do e-mailu odešlu návrh hypoteční smlouvy, abyste si vše mohli v klidu pročíst. Poté smlouvu projdeme společně, odpovím na vaše dotazy a hlavně zkontrolujeme, jestli smlouva odpovídá tomu, co jsem vám v průběhu jejího vyřizování slíbila.

Důležitá věc. Až do této chvíle je pro vás vše, co jste podepsali, NEZÁVAZNÉ. To znamená, že stačí kdykoliv napsat třeba e-mail, že o hypotéku nestojíte, nebo že jste si to rozmysleli, a vše se stornuje. Dokonce i v případě, že už jsou úvěrové smlouvy hotové.


Smlouva o úvěru se stává závaznou až po jejím podpisu!


6. Krok – Podpis hypotéky

Pokud s hypoteční smlouvou souhlasíte, zašlu vám ji doporučenou poštou až domů, či do zaměstnání. Vy mi pak jen v předplacené odpovědní obálce pošlete podepsanou smlouvu zpět. (ověřený podpis*). Případně je možné domluvit podpis na konkrétní pobočce v okolí vašeho bydliště.

*poplatky za ověření vám proplácím, když mi nazpět pošlete originál dokladu

7. Krok – Následný servis

Po celou dobu trvání hypotečního úvěru jsem vám k dispozici. Pomohu vám nejen s jeho čerpáním, ale také s vyřízením dodatků a hlavně vyjednáním podmínek pro fixaci. Termín fixace si zapisuji do kalendáře a půl roku před jejím koncem se vám ozvu a zajistím pro vás co nejlepší podmínky i po jejím konci. Také vám pomohu s navýšením hypotéky, případně změnou banky.

Zdá se vám ještě pořád sjednání hypotéky tak moc složité? Nebojte, se mnou to zvládnete! 😊    [recaptcha]

    Chcete mít přehled o tom, jaké jsou aktuální úrokové sazby a co nového se na finančním trhu děje nebo připravuje?

    Jednou za měsíc posílám všem přihlášeným report z toho nejdůležitělšího, co se na trhu s hypotékami stalo, co se chystá a jaký bude další vývoj. Pokud vás tyto informace zajímají, přihlaste svůj email do příští rozesílky:

    „Jsem hypoteční a finanční makléř. Umím vám pomoci s vyřízením financování vlastního bydlení i nákupu nemovitosti na investici, vyhledáním nemovitosti, tvorbou finanční rezervy a zajištěním.“
    phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram