fbpx

Jak využít konec fixace, aby Vám hypotéka vydělávala?

Blíží se Vám konec fixace úrokové sazby Vaší hypotéky a již přemýšlíte, jak ji nejlépe zrefinancovat? Většina klientů si většinou přeje zkrátit dobu splácení a co nejrychleji úvěr splatit. Lze to ale udělat i jinak: dobu splácení ponechat, tím si snížit výši splátky a ušetřené peníze pak pravidelně investovat.

Z ekonomického pohledu je nyní mnohem výhodnější ušetřit na splátkách hypotéky a zbylé peníze investovat. Pokud jste v minulosti spláceli například 15 tisíc korun měsíčně a po refinancování se Vám splátka snížila na 10 tisíc korun, máte k dispozici 5 tisíc měsíčně (60tis ročně).

Jestliže tyto prostředky pravidelně investujte do podílových fondů, můžete dosáhnout na zajímavý výnos. Pokud máte na hypotéce sazbu například 2,5 % p.a. a fixaci na 5 let a investujete do vyváženého podílového fondu s investičním horizontem rovněž pěti let s očekávaným výnosem mezi 4 až 6 % p.a., je úrokový rozdíl Váš výnos.

U hypotéky rovněž doporučuji v současné době volit spíše delší dobu fixace, tedy 5, 7 i 10 let. Pojistíte si současné nízké úrokové sazby a zároveň si tak stanovíte horizont investice, který přináší zajímavější možnosti a vyšší výnosy.

Důležité je si uvědomit, že každá investice má určitý výnos a určité riziko. Proto je velmi důležité mj. i správné určení investičního profilu.

Zájímá-li Vás více o tom, kolik Vám Vaše hypotéka může vydělat, prosím kontaktujte mne.