fbpx

NEČEKEJTE NA KONEC FIXACE!

NEČEKEJTE NA KONEC FIXACE- REFINANCUJTE JIŽ NYNÍ DOKUD NENÍ JEŠTĚ POZDĚ!

Je čas na rekapitulaci:-) Vzhledem k tomu, že od zítra (1.11.) dochází k dalšímu navýšení úrokových sazeb v bankách, tak bych vám ráda ukázala moji STATISTIKU PRŮMĚRNÉ ÚROKOVÉ SAZBY VYJEDNANÉ PRO MÉ KLIENTY.

Oranžový sloupek je rok 2016 a modrý je 2017. Jak je vidět, trend růstu úroků již je nevyhnutelný. Listopad (2%) a Prosinec (2,09%) je moje prognóza na základě mezibankovních informací a spekulací ČNB (na 27.11. je avizované další navýšení PRIBORU a to až o 0,25%).

Zatímco v minulém roce v tuto dobu byla průměrná sazba, kterou jsem svým klientům vyjednala, 1,69%, nyní je o 0,2% vyšší (tzn., že na splátce za každý milion úvěru zaplatíte o 200,-Kč navíc)

Úrokové sazby a situace na realitním i úvěrovém trhu (díky intervencím ČNB) má prognózu spíše rostoucí. Aktuálně proto není vhodný čas vyčkávat, jak se bude situace na trhu vyvíjet a klientům, kteří jsou rok či dva před koncem fixace doporučuji zvážit možnost zafixovat si nyní ještě dobré podmínky do dalšího období po refinancování.

 

 

Zajímá-li Vás co pro Vás mohu v této záležitosti udělat, kontaktujte mne pro nezávaznou konlultaci zde

Comments are closed.

Facebook Messenger